Microsoft Çözümleri

İşletmeniz için Microsoft Office, Windows,
Server, Azure ve Office 365 çözümleri

Bilgi almak için arayınız!
+90 (232) 464 1 465

Microsoft ürün ve lisanslama yöntemleri için deneyimli ve çözüm odaklı Microsoft Partner

Lisans Danışmanlığı

Lisanslama çözümlerinde Dünya genelinde olmazsa olmaz ve detaylı ürün ailesi Microsoft ürünleri..

Lisans danışmanları almış oldukları eğitimler ve deneyimler ile sizlere doğru lisanslama çözümlerini sunmaktadır.

BTE Bilgisayar, Microsoft SAM (Yazılım Varlık Yönetimi) sertifika sahibi iş ortağıdır. Bu sayede firmalarımızın lisans envanterlerini çıkarabilmekte ve danışmanlık desteği vermektedir.

Kurumsal Ürünler

Sanallaştırma Çözümleri (Hyper V)

Eğer yeni bir yapı oluşturmak veya mevcut yapınızı sanallaştırmak istiyorsanız, lisanslama ürünlerinizin tamamında Microsoft ürünleri kullanmak isterseniz, Hyper-v sanallaştırma platformu sizin için en iyi çözüm önerisi olacaktır. Hyper-v; Windows Server 2008 ile başlayıp, Windows Server 2012 R2 ile iyileştirmeler yapılarak kendini sanallaştırma konusunda ispatlamış bir ürün haline gelmiştir. Windows Server 2016 ile de çok daha başarılı bir hale gelmiştir.

Hyper-v Sanallaştırma Platformu Çözümlerimiz;

 • Hyper-v Cluster kurulum ve yapılandırma,
 • Virtual Machine Manager kurulum,
 • VMware’den Hyper-‘e geçiş
 • Hyper-v Replica Broker çözümleri
 • Hyper-v Masaüstü Sanallaştırma çözümleri.

Sunucu Ürünleri

 • Server Standart Core lisans
 • Data Center Core lisans
 • SQL Core Standart
 • SQL Core Enterprise
 • SQL Core Datacenter
Lisanslama Çalışması

İhtiyacınız olan lisansları alma yöntemlerinizi firmanızın ihtiyaçlarına göre doğru alternatif ile sunuyoruz.

 1. OPEN Lisans
 2. OEM
 3. Yasallaştırma lisansları
 4. Kiralama Modelleri (OVS/OVL)
Microsoft Bulut Çözümleri

Microsoft Office 365

Bulut uygulamalarının hayatımıza hızlı girişinde yine öncülük eden Microsoft, hemen hepimizin bir ya da birkaçını kullandığı Exchange, Ofis (Word, excel, powerpoint, Access) Skype, Sharepoint, Onedrive , MS Project gibi uygulamaları aylık ya da yıllık kiralama yöntemi ile sahip olabilirsiniz.

Microsoft Office 365 e-posta ve takviminize her yerden erişebileceğiniz, Office dokümanlarınızı web üzerinden düzenleyebileceğiniz, anlık mesajlaşma ve görüntü ve sesli konferans yapabileceğiniz, dosyalarınızı paylaşabileceğiniz bir Cloud platformudur.

Office uygulamalarını kişisel bilgisayar, Mac ve seçkin mobil aygıtlarda kullanarak neredeyse her yerden çalışabilirsiniz.

Office aboneliğiyle Office uygulamalarına her zaman en son sürümüne sahip olarak ihtiyaç duyduğunuz yerde ve zamanda belgelerinize erişim sağlayabileceksiniz

Çoğu Office 365 planı, Office uygulamalarına ve diğer birçok bulut hizmetine web tabanlı erişim olanağının yanı sıra Office’in en son masaüstü sürümünü de içerir. Önceki Office sürümleriyle çalışan Office 365 planları da mevcuttur ve bu sayede ticari sınıf e-posta, HD video konferans ve dosya paylaşımı gibi zengin Office 365 bulut hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Microsoft Azure

İşletmelerimizde BT felaketlerinin çoğunluğu operasyonel sorunlardan – doğal felaketlerden değil

Dünya geneline baktığımızda BT felaketlerinin %63’ü operasyonel hatalar, %22’si doğal felaketler %11’I insan hatalarından kaynaklanmakta.

bu durumda donanımsal ve lokasyona bağlı yedekleme ya da felaket kurtarma çözümleri aslında bizleri garanti altına almadığını görüyoruz.

Alternatif bulut servis sağlayıcılarını incelediğimizde de Microsoft bize en güvenilir servis sağlayıcılarından biri olduğunu sahip olduğu sertifika, kendi geliştirdiği yedekleme ve felaket kurtarma çözümleri  ve marka bilinirliği ile gösteriyor.

Felaket anında uygulamalardaki sorunlar yüzünden kesinti yaşadığınız anda, Azure veya ikinci bir lokasyondan sisteminizi çalıştırabilir, verileriniz kaybolduğunda veya bozulduğunda, düzgün verilerinizi Azure üzerinden yeni yada eski lokasyona geri getirebilirsiniz.