Firewall ve Sistem Loglama

İş dünyasının en önemli sorunlarından biri 'bilgi güvenliği'. Dışardan ve içerden kaynaklanan güvenlik zaaflarına karşı şirketler çare arıyor.Watchguard, şirketleri korumak için çok katmanlı güvenlik önlemleri arayan BT profesyonelleri sorunlarını çözmelerinde yardımcı oluyor.

Watchguard

WatchGuard, Firebox ürün ailesiyle güçlü ve performanslı, birleşik güvenlik çözümleri sunuyor. Tüm modelleri için yenilikçi LiveSecurity destek hizmeti veren WatchGuard’ı seçmeniz için size birkaç neden; Paket Filtreleme temeliyle Proxy teknolojisi üzerine kurulmuş daha sağlam bir güvenlik sağlar. UTM yetenekleriyle saldırıları anında engelleme, antivirüs, url filtresi, web bloklama, casus yazılımları durdurma, spam engelleme ile tam kapsamlı birleşik bir koruma sağlar. Bundle seçenekleriyle müşterilerine tüm bu koruma maddelerini en ekonomik şekilde paket olarak almalarını sağlamakla birlikte tek tek hizmet paketleriyle de esneklik sağlar.

Sıfır Gün Koruması (Zero Day Protection)

WatchGuard ürünlerinin en güçlü özelliklerinden birisi, doğru sıfır gün korumasıdır. Diğer güvenlik markaları imza tabanlı koruma sağlarken WatchGuard, akıllı katman ILS mimarisi olan “True Zero Day Protection” teknolojisiyle yeni çıkmış ve henüz imzalanmamış tehditlere karşı koruma sağlamaktadır.

WatchGuard’ın tüm Firebox serilerinde bulunan bu koruma sistemiyle birlikte, yeni çıkan ve imzalanmayı bekleyen imzasız tehditler, sisteminize zarar vermeden engellenmiş olur.

Protocol Anomaly Detection: Protokol standartlarına uymayan zararlı trafiği bloklar. Pattern Matching: Yüksek riskli dosyaları eşleştirme ve karşılaştırma yönetimiyle tespit eder. Behavior analysis: Dos ve DDos saldırılarına karşı adres çıkışlarını/portları tarar ev sahibi olan davranışlar olmayan davranışı, davranış analiziyle farkını tespit ederek tehlikeli gördüğünde bloklar

Güçlü Paket Fitreleme Teknolojisi (Powerful Aplication Proxy)

Diğer UTM ürünleri, veri iletişiminde 4 katmanda denetim yaparken, WatchGuard 7 ayrı katmanda filtreleme işlemi yapar

En İyi Birleşik Güvenlik Sistemi

UTM özelliği sayesinde bütünleşik güvenlik çözümü sunar. (Web Filtreleme, Virüs, Spam, IDS, IPS v.b.)

Gelişmiş ve Kolay Anlaşılabilir Güçlü Yönetim

WatchGuard UTM ürünlerinin tamamını ister internet (web) üzerinden, ister Watchguard System Manager yazılımıyla esnek bir şekilde yönetebilirsiniz

Loglama ve Raporlama Sistemi

Tüm Watchguard UTM ürünlerinde yönetimsel loglama ve 50'den fazla raporlama hizmeti entegre ve ücretsizdir.